ST 4.9.2019
Royal Golf club Mariánské lázně

  • dvoudenní západočeské klání
  • společné večerní posezení

KDY
Středa
4.9.2019

KDE
Mariánské Lázně 582, 353 01 Mariánské Lázně
www.golfml.cz

START
postupný z jamky č. 1
od 9:00 hod.

PROGRAM DNE

  • od 7:30 hod. registrace hráčů, snídaně
  • od 9:00 hod. postupný start z jamky č. 1  
  • od 11:30 hod. občerstvení po 9 jamkách
  • od 15:00 hod. oběd po hře
  • od 17:00 hod. vyhlášení vítězů turnaje

CELKOVÉ VÝSLEDKY TOUR

 

Skvělé západočeské double

Druhý letošní dvojturnaj SL Golf Tour se odehrál na dvou špičkových hřištích západních Čech, nejprve v Royal Golf Clubu Mariánské Lázně a o den později v Golf and Spa Resortu Cihelny.

Obě hřiště jsou silně spjata s historií.  Mariánské Lázně, nejstarší existující české hřiště, otevíral v roce 1905 svým odpalem anglický král Eduard VII., zatímco pod designem Cihelen je podepsán slovutný Jihoafričan Gary Player, jedna z největších osobností v dějinách golfu.

Po oba dny provázely hráče skvělé počasí i kondice hřišť. Jak v Mariánských Lázních, tak v Cihelnách jsme si užívali perfektních pokrmů, vstřícného servisu a milé pohostinnosti v tamních klubovnách.

Na prvním turnaji se v kategorii 0-14 objevila mj. Linda Neumannová, někdejší profesionálka a nyní sekretářka Cihelen, která obsadila druhé místo za vítězným Petrem Václavíkem (37 bodů). Třetí skončil Michal Gábriš. Mezi handicapy 14,1-22 triumfovala se 42 body Jana Smetivá před Miroslavem Plasem (40) a Ivanem Gajdou (37). Longest drive na jamce číslo 18 měli Pavel Pilip a Marcela Ondrerišinová, zatímco Nearest to Pin na devítce zahrál Silvestr Bartoš.

Po turnaji následoval pro účastníky SL Golf Tour přejezd do Cihelen, kde mohli využít skvělého hotelu, wellness centra s bazénem i saunami a také restaurace. Tam se řada hráčů zdržela při přátelských setkáních až do téměř ranních hodin.

Únavu byste však druhý den na těch nejlepších hledali marně. Naopak, bylo znát, že dnes již netradiční pojetí závěru turnaje, tedy žádný odjezd domů, nýbrž oslavy a následné přespání v místě, účastníky nabilo velkou energií.

Jeden hráč zřejmě neponocoval, a nejen proto, že byl v Cihelnách doma. Mladík Denis Blahutka vyhrál jednoznačně kategorii 0-11,0 s 39 body za 71 (!) ran při handicapu, který si zlepšil z 2,6 na 2,3. Druhý skončil favorit série Lukáš Tesárek, i když po skvělé první devítce za +1 byla ta druhá už za +8. I tak ho 37 bodů posunulo zase o kus blíž vysněné hlavní ceně, a sice cestě na Mauricius!

Vítězi dalších kategorií se stali Tomáš Kysela (11,1 – 20,0) a Libuše Vojáčková (20,1 – 54). Longest drive měli Denis Blahutka a znovu Marcela Onderišinová.

GALERIE

PARTNEŘI TOUR

MAIN PARTNERS

PARTNERS

FOOD & BEVERAGE PARTNERS

PRODUCTIONS